3 možnosti ako udržať v dobrej kondícii vaše izbové kvety kým ste na dovolenke

Dom a byt

Chystáte sa na dobrodružnú výpravu alebo dlhú dovolenku? Robíte veľmi dobre. Štúdie preukázali, že dovolenky sú vynikajúce pre vaše zdravie a duševnú pohodu. Kameňom úrazu sa však môže stať fakt, že sa nebude mať kto postarať o vašich domácich „miláčikov“.

domov
 
Dobre poliate izbové rastliny vydržia úplne v pohode bez zavlažovania aj týždeň. Pred odchodom na dovolenku ich však nezabudnite premiestniť zo slnečných okien a rozhorúčených miestností do chladnejších a tienistých izieb! Vhodným miestom môže byť aj presvetlená garáž alebo práčovňa.
 
Pri viactýždňovom pobyte je určite dobré urobiť konkrétnejšie priebežné opatrenia:
 
•  ideálnou možnosťou je mať kamaráta alebo spoľahlivého suseda, ktorý sa o kvety postará a vy na oplátku urobíte to isté keď bude on preč.Ak sa veľmi v kvetoch nevyzná, môžete urobiť pred cestou malý prieskum: sledujte ktorá rastlina má akú tendenciu vstrebávania vlahy a ako často ju treba zavlažovať. Potom nechajte už len konkrétne pokyny: „tejto rastline daj ½ pohára vody každý tretí deň“.

rostliny
 
•  ak máte len malé množstvo rastlín vyrobte si malý miniskleník do ktorého poukladáte kvetináče. Do veľkej mikroténovej tašky alebo igelitky vložte dobre zaliate rastliny v kvetináči, ktoré obkrútite navlhčeným uterákom. Boky tašky potom vytiahnite hore, nafúkajte do tašky vzduch a vzduchotesne ju uzavrite napríklad lepiacou páskou. Potom ju položte na dlážku mimo priameho slnka a zdroja tepla do miestnosti s konštantnou teplotou (v lete chladnou, v zime teplou). Voda z listov sa vo vnútri tašky bude odparovať a kvapkať späť do kvetináčov.

květina
 
  spoľahlivo zafungujú aj prázdne fľaše naplnené vodou a otočené hore dnom.Ideálne sú sklenené fľaše od vína, malinovky či piva. Poriadne ich umyte, naplňte vodou a zastrčte do substrátu pri rastline. Voda sa budem pomaly a rovnomerne uvoľňovať a zvlhčovať zem až ku korienkom. 

You May Also Like..

Hollywoodský štýl v interiéri

Hollywoodský štýl v interiérovom dizajne sa volá inak a má dve odrody: Hollywood Regency. Oficiálny štýl, komplexný a veľmi drahý, venuje […]

Čím oživiť prázdne steny?

Nasťahujete sa do nového domu alebo bytu. Poukladáte si nábytok, ale ostanú vám prázdne steny. Máte pocit, že by to […]

Pri výbere okien sa orientujme predovšetkým na materiál

Výber okien nemusí byť takou jednoducho záležitosťou, ako by sa z prvého dojmu mohlo zdať. A to najmä v prípade, pokiaľ si od […]