Nebezpečné hračky

Tovar


Počet hračiek, ktoré obsahujú nevhodné látky z roka na rok rastie. Testy hračiek pre tie najmenšie detičky odhalili, že až 35 % z nich nespĺňa bezpečnostné normy Európskej únie.
Na trhu sa pohybuje mnoho hračiek rozdielnej kvality aj ceny. Ako pri toľkom množstve výrobkov vybrať tie najvhodnejšie?

kachničky
 
            V prvom rade sa netreba nechať zlákať nízkymi cenami hračiek. Je pravdepodobné, že hračky ktoré nespĺňajú certifikované požiadavky EÚ, budú pre vaše deti predstavovať riziko. Tieto hračky však už na pohľad nevyzerajú dobre aj keď detské očká iste prilákajú. Tieto hračky sú zvyčajne príliš farebné. Niektoré takého hračky doslova smrdia.
 
Významnú úlohu hrá aj materiál, z ktorého sú hračky vyrobené. Textilné hračky sú často nevhodné pre tých najmenších. Nekupujte hračky, ktoré nie sú označené CE. Treba taktiež rozlišovať medzi schváleným európskym označení a falošným označením CE z čínskeho exportu. Dávajte radšej prednosť hračkám vyrobeným z prírodnej gumy, alebo s označením „neobsahuje PVC“ (PVC-free) alebo „neobsahuje ftaláty“  (Phthalate-free). Na Slovensku je zakázané predávať PVC hračky s nebezpečnými ftalátmi pre deti do troch rokov. Práve  ftaláty sa z hračiek uvoľňujú pri ich cmúľaní, čo je typické pre tých najmenších. Tieto látky pritom môžu poškodzovať pečeň a obličky, narušiť hormonálny systém dieťaťa a sú karcinogénne. PVC hračky bývajú označené značkou PVC, Soft vinyl, Vinyl, znakom „V“ alebo číslicou „3“.
 
Tie najlepšie hračky pre vaše deti sú vyrobené z obnoviteľných prírodných materiálov:
 
stavebnicve

drevo– Na trhu sa pohybuje čoraz viacej drevených hračiek. Cez rôzne drevené hryzadlá pre tých najmenších až po drevené autíčka pre väčšie deti. Ale aj na drevených hračkách sa môžu objaviť nebezpečné nátery a preto sú ideálne nelakované a nefarbené výrobky.
vlna– Rôzne pletené, či háčkované hračky, najlepšie od tzv. homemade výrobcov, ktoré sú plnené certifikovaným dutým vláknom.
-ľan– Jedná sa čisto o prírodný materiál. Okrem toho, že ľanové semienka sú vysoko prospešné pre naše zdravie, využíva sa vo veľkom aj ľanové  vlákno. Ľanové textilné vlákno sa získava zo stonky ľanu siateho.
           
            Vyberme pre našich najmenších len tie najlepšie hračky!

You May Also Like..

Originálna svadba presne podľa vás

Nie je na tom nič zlé, líšiť sa, byť iný, mať veci presne podľa seba a svojho partnera a podľa vašich vlastných […]

Kniha pre začínajúcich Youtuberov

Mnoho mladých sleduje stránky na Youtube a niektorí z nich sa pokúšajú pridávať na ne aj vlastné videá. Tým si dokážu […]

Vysávač SENCOR SVC 8621TI

Ja som sa zameral na bezkáblový vysávač dva v jednom od firmy SENCOR, na jeho funkcie, výhody a parametre. –          Medzi výhody […]