Porovnanie gramofónov 21. storočia

Elektro

Gramofónje prístroj, ktorý slúži na prehrávanie platní. Prvý gramofón vynašiel Emile Berliner, ktorý si tento prístroj nechal patentovať v roku 1887. Predchodcom bol klasický fonograf. Skladá sa z mechanizmu, ktorý otáča platne, z prenosky a ihly. Aby ste si mohli na gramofóne vypočuť svoje obľúbené hity, musíte použiť zosilňovač.
Dnes sa spolu pozrieme na tri najobľúbenejšie moderné gramofónové zostavy, ktoré si získali tisícky nadšencov práve vďaka neprekonateľnému výkonu, prijateľnej cene a futuristickému dizajnu.

vinyl

  1. Audio Technica AT-LP120-USB

Stereogramofón s je ukážkou prvotriednej kvality spojenou s dlhoročnými skúsenosťami výrobcu. Poteší vás hliníkový tanier s priľnavým povrchom, ktorý zaručí dokonalé umiestnenie platne. Asi najvýraznejším prvkom je možnosť prepojenia gramofónu a počítača pomocou USB. Obsah vinylu tak môžete jednoducho preformátovať do digitálnej podoby, ktoré si neskôr môžete vypočuť aj vo svojom smartfóne. Svoje obľúbené nahrávky tak môžete mať stále pri sebe. Motor s priamym náhonom ponúka možnosť regulovania rýchlosti prehrávania hudby. V ponuke je tridsať tri, štyridsať päť alebo sedemdesiat päť otáčok za minútu.

  1. Sony PS-LX300USB

Lacnejší gramofón Sony vám prináša rovnaké benefity, ako vyššie spomenutá Audio Technica. Pripravte sa však aj na vysoko odolnú diamantovú ihlu, ktorá zabezpečí ideálnu reprodukciu zvuku. Reminekový pohona  automatické prehrávanie vám zaručia, že vaše platne zostanú bez poškodenia aj počas nasledujúcich rokov.

lp deska

  1. Teac TN-300

Japonský malý zázrak – tak označujú tento gramofón všetci, ktorí s ním doteraz prišli do kontaktu. Teac má v sebe zabudovaný Phono MM predzosilňovač, ktorý je možné priamo zapojiť do vášho zosilňovača. Rovnako ako predchádzajúce zariadenia, aj tento gramofón obsahuje USB výstup, ktorý vám umožní ďalej spracovávať muziku vo vašom počítači. Kompletne celá obsluha zariadenia je manuálne, jedinou výnimkou je elektronicky prepínateľná rýchlosť prehrávania. Poteší vás hliníkový tanier, ktorý je uložený v bronzovej zliatine, čo zabezpečuje tichý chod a ľahké uloženie vinylu.

You May Also Like..

Vyklápacie motorkové prilby sa tešia rastúcej popularite

Na trhu je dnes hneď niekoľko populárnych typov motorkových prilieb, no prečo sa o niečo viac pozornosti venuje práve vyklápacím modelom? […]

Čínsky tablet s 10- jadrovým procesorom za smiešne nížku cenu

Aj napriek tomu, že väčšina užívateľov uprednostňuje prenosné zariadenia vo forme smartfónov musíme uznať, že svoje viditeľné kvality majú i […]

Ako vysedávanie pri počítači škodí nášmu telu

Nebavme sa tentoraz o psychickej stránke ako depresie, zmena životných priorít a že sa z ľudí stávajú introverti, ktorých odpudzuje vonkajší svet a ľudia […]