Stručný opis a charakteristika umelých návnad pre dravce, woblerov

Služby

Pri chytaní rýb rybári využívajú množstvo premyslených a moderných návnad, ktoré sa v niektorých prípadoch absolútne nelíšia od tých živých. Hovoríme napríklad o umelých rybkách, ktoré sú vyrobené tak, aby boli aj v detailoch takmer navlas podobné živým. Štýlom plávania, ale aj prepracovaným vonkajším vzhľadom dokážu zmiasť nielen človeka, ale dokonca aj ryby. Tieto šikovné návnady používajú aj skúsení rybári a volajú ich woblery.

ryba

 
Okrem dreva sú rybičky aj z plastov

V minulosti sa pri výrobe týchto umelých rybičiek používalo vo väčšine drevo, no pokrok sa prejavil aj v tejto oblasti a v súčasnosti sú k dispozícii kvalitnejšie materiály, ktoré umožňujú fishing vyrobiť nápaditejšie a prepracovanejšie produkty. Je ich veľa a každý z nich má svoje špecifikum.

 
Výborné vlastnosti umelých rybičiek

Návnady pre dravé ryby, o ktorých hovoríme, sú už na vysokej kvalitatívnej úrovni, vyznačujú sa dlhou výdržou a pravidelným chodom. Povrch woblerov sa nezoškriabe a navyše ich celé telo je pokryté pevnými krúžkami alebo kvalitnými trojháčikmi. Spomenúť musíme aj ich vlastnosť, ktorá dovoľuje nahodiť ich aj do väčšej vzdialenosti.

 
Vyberať treba podľa vlastností

Niektoré v návnad sú štíhlejšie, drobnejšie, a teda majú aj nižšiu hmotnosť, čím sú síce praktickejšie, ale ich negatívnou stránkou je neschopnosť uniesť trojháčiky. Opakom je dvojdielny wobler s perfektným chodom, ale zasa je zbytočne ťažký, čo je nepraktické.

ryvaření

Ani cena nie je rozhodujúca

Lacnejšími variantmi sú návnady vyrobené z plastov. Ich jednoduchosť či v prvom rade nízka cena sú ich pozitívnou stránkou, ale vyberá si to daň v podobe krátkej životnosti, pretože plasty sa rýchlejšie zničia. Okrem plastov je možné woblery vyrobiť aj z tvrdej peny. Tie majú výhodu presnosti a aj určitej kvality, a cena výrobku je relatívne nízka. Výber je pestrý a ak máte záujem, pozrieť si môžete aj niektorý z e-shopov.

You May Also Like..

Car sharing

Zdieľaná ekonomika – príležitosť pre každého Základným princípom zdieľanej ekonomiky je zdieľanie zdrojov v komunite vzájomne rovnocenných členov. Zjednodušene spája dopyt […]

ROZMÝŠĽATE NAD DOVOLENKOU A NEVIETE AKÝ DRUH UBYTOVANIA SI VYBRAŤ?

Hotel Ak uprednostňujete aspoň minimálny komfort, stavte na hotel. Pri výbere sa rozhodujte podľa udelených hviezdičiek, väčšina hotelov ich má […]

Strečing? Dôležitý alebo nie?

Veľa ľudí pred svojimi tréningmi zabúda na strečing a púšťajú sa do svojich naplánovaných fyzických výkonoch svalovo nerozohriatý a stuhnutý. Strečing je […]