Zmeny kvalifikácie do Ligy majstrov

Šport


Najdôležitejšou zmenou je formát kvalifikácie. Ten totiž si pripísal ešte jedno kolo. V skutočnosti to však môžeme brať ako predkvalifikáciu, keďže toto vyraďovacie kolo sa do kvalifikačných nepočíta. Je to však formát, cez ktorý sa kluby budú snažiť dostať do Ligy majstrov.

atletický stadion

Preliminary round (Vyraďovacie kolo)
V tomto kole budú hrať len štyri kluby. Vyžrebujú sa dve dvojice, v ktorých budú hrať na odvety. V najbližšom ročníku Ligy majstrov tu budú hrať víťazi z najvyšších líg z Gibraltaru, Moldavska, San Marína a Kosova. Víťazi sa predstavia už v 1. kole kvalifikácie.

Kvalifikácia
V 1. kole kvalifikácie sa predstaví 34 klubov, medzi nimi aj víťaz našej najvyššej futbalovej súťaže. Práve tu prichádza zhoršenie situácie pre slovenské kluby, ktoré sa doteraz prebojovávali do skupín Ligy majstrov z druhého kola. Napriek tomu, že prebojovať do hlavnej fázy sa našim klubom podarilo len trikrát od éry samostatnosti, je to teraz ešte omnoho ťažšie. Bojovať musí teraz v 4. kolách a po prípadných výhrach v týchto dueloch sa predstaví v skupine Ligy majstrov.
Na druhej strane vzniklo tu pre našich aj dobrá stránka. V prípade prehry a nepostupu hneď v prvom kole kvalifikácie bude pokračovať (tak ako ostatní porazení v 1. kole) v druhom kvalifikačnom kole do Európskej ligy.

tv

České kluby majú vďaka skvelej reprezentácii v pohárovej Európe dobrý koeficient pre nasadzovanie a víťaz ich najvyššej ligy sa predstaví minimálne v play-off kvalifikácie, to znamená poslednom kole kvalifikácie v majstrovskom koši pre žreb. Avšak ak v tomto ročníku Ligy majstrov získa titul klub, ktorý si zabezpečil postup aj v svojej lige do Ligy majstrov, českí víťaz sa predstaví v skupinovej fázy bez kvalifikácie. Tím z českej ligy, ktorý skončí na druhej priečke sa predstaví v druhom kole kvalifikácie Ligy Majstrov.

You May Also Like..

Vrhnite sa na golf, je ideálny aj pre vás

Golf je vo všeobecnosti považovaný za šport milionárov, a preto prevažná väčšina Slovákov ho do okruhu svojich záujmov nezaraďuje. Možno sa ochudobňujú […]

Keď vám chýba adrenalín

1. Adrenalín na snehu Určite nehovorím o tradičnej lyžovačke vo vašom obľúbenom lyžiarskom stredisku. Aj keď snowboarding býva už bežnou […]

Šport ako povinná výbava jednotlivca

Bohužiaľ, časy sa zmenili a deti už v týchto jesenných dňoch nevidíme vonku pobehovať v ruke so šarkanom. Dnes sú to len samé […]